سوپر چیپ رایزین بنفش مناسب برای افزایش شتاب و کاهش مصرف

استابلایزر باتری خودرو نیز یکی دیگر از تجهیزاتی است که امروزه برای خودروهای آفرودی که عموما تجهیزات برقی بیشتری نسبت به خودروهای عادی داشته و در قیاس با خودروهای شهری آمپر بالاتری مصرف می کنند پیشنهاد می شود. امروزه نمونه های مختلفی از این تجهیزات برای فروش در بازار مکاری آفرود عرضه می شود و در برخی منابع نیز چنین آمده است که وجود این وسیله بر روی خودروهای آفرودی که نیاز به باتری و برق بیشتر و آمپر بالاتر دارند الزامی تر از نان شب است! در این مقاله این وسیله را نقد و بررسی خواهیم کرد:

مزایای استابلایزر باتری خودرو 

در تعریف و تمجید از این وسیله که در سطح جهان و توسط کشور چین و برای فروش به ماشین بازان و آفرود سواران عرضه شده است چنین می خوانید:

استابلایزر باتری خودرو عمر باتری شما را افزایش می دهد!

در شرایطی که باتری شما ضعیف شده باشد استابلایزر باتری خودرو به داد شما رسیده و برق مورد نیاز برای استارت زدن را در اختیار شما قرار می دهد

استابلایزر باتری خودرو نویز و نوسانات برق خودروی شما را می گیرد.

استابلایزر باتری خودرو موجب تثبیت ولتاژ می شود.

استابلایزر باتری خودرو موجب کاهش مصرف سوخت می شود.

استابلایزر باتری خودرو موجب از بین رفتن مشکل کپ کردن موتور خودروی شما می شود.

مکانیسم کارکرد استابلایزر باتری خودرو

پیش از نقد و بررسی استابلایزر باتری خودرو اجازه دهید تا اجزای داخلی و مکانیسم کار این وسیله را تشریح کنیم. در داخل این وسیله چیزی جز یک تعداد خازن الکترونیکی که به صورت سری در مدار قرار گرفته اند وجود دارد و صد البته یک نمونه ولتمتر دیجیتال خودرو نیز به آن افزوده شده است همین و بس!

خازن های شیمیایی قطعات الکترونیکی پر مصرفی هستند که برق را در مقیاس محدود در خود ذخیره می کنند و می توانند در موقع لزوم آن را آزاد کنند و این گفته به این معنی نیست که از این وسایل می توان به جای باتری بهره برد بلکه توجه داشته باشید که میزان برق ذخیره شده در این قطعات از نظر توان هرگز با باتری ها قابل قیاس نیست و بسیار بسیار اندک است.

در استابلایزر باتری خودرو نیز فقط از چهار عدد خازن نسبتا قوی که به صورت سری به هم متصل شده اند استفاده شده است و زمانی که این وسیله به سر باتری متصل می شود این خازن ها پر می شوند و در صورتی که به هر دلیل افت ولتاژ داشته باشیم این خازن ها می توانند بار الکتریکی خود را تخلیه و در تامین برق مورد نیاز خودرو شما را کمک کنند ولی …

استابلایزر باتری خودرو کمکی به تامین اضطراری برق خودرو نمی کند.

ولی میزان برق ذخیره شده در این خازن ها بر طبق تجربه ای که من از به کار گرفتن این وسیله ها داشتم خصوصا زمانی که با خودروی آفرودی با انبوهی تجهیزات برقی نظیر پروژکتور و کمپرسور باد و غیره سر و کار داریم به قدری اندک و خرد است که حتی در محاسبات چنین خودرویی می توان آن را نادیده گرفت پس این وسیله کمترین کمکی به تامین برق مورد نیاز خودرو در مواقع ضروری نخواهد کرد ولی کاش موضوع به همین مختصر ختم می شد.

استابلایزر باتری خودرو کمکی به تثبیت ولتاژ نمی کند.

نکته ی دومی که در مورد این وسیله ادعا می شود تثبیت ولتاژ خودرو است. استفاده از خازن ها بری تثبیت ولتاژ در مدارهای الکترونیکی بسیار معمول است ولی توجه داشته باشید دینام خودروی خود شما مجهز به سیستم تثبیت ولتاژ می باشد تا نوسانات شدید ولتاژ سبب آسیب دیدن خودروی شما نشود و در ثانی دینام شما با باتری بسیار قدرتمند خودروی شما به صورت موازی در مدار قرار دارد و همین باتری قابل شارژ باتری شما بسیار بسیار قوی تر و بهتر از هر استابلایزر باتری خودرو که بخواهید استفاده کنید ولتاژ خودروی شما را تثبیت می کند به این معنی که حتی در صورت افت شدید و یا افزایش ناگهانی ولتاژ تولید شده در دینام، باتری خودروی شما ولتاژی نسبتا تثبیت شده در اختیار خودروی شما قرار خواهد داد و از این نظر نیز ابدا نیازی به استابلایزر باتری خودرو نخواهید داشت. پس نتیجه می گیرم کمک استابلایزر باتری خودرو به تثبیت ولتاژ خودرو نیز منتفی است و از این نظر نیز نیازی به این وسیله نخواهید داشت.

استابلایزر باتری خودرو کمکی به رفع مشکل کپ کردن نمی کند.

در مورد کپ کردن موتور خودرو در صورتی که مشکل سوخت و هوا نداشته باشید و ایراد از تامین نشدن ولتاژ مورد نیاز برای انفجار می باشد نیز استابلایزر باتری خودرو کمک موثری به شما نخواهد کرد و همانگونه که راه حل اساسی رفع درد دندان، خوردن مسکن نیست و باید عصب کشی کرد در مورد این مشکل که به این دلیل بروز کرده است توصیه ی ما به شما این است به جای استفاده از استابلایزر باتری خودرو سیستم جرقه زنی خودرو و سیستم تولید و ذخیره ی برق خودروی خود را تقویت کنید. در مورد تقویت تولید و ذخیره ی برق خودرو در این قسمت از صدرگشت صحبت شده است.

مکانیسم استارت خودرو

استارتی که خودروی شما را روشن می کند در اصل موتور الکتریکی بسیار بسیار قدرتمندی است که باید ولتاژ در حدود ۱۲ ولت و صد البته آمپر بسیار بسیار بالا بر سر آن وصل گردد تا نیروی تولید شده از استارت که صد البته در سیستم چرخ دنده ی بیا دنده ی کوچک استارت و دنده ی بسیار بزرگ متصل به میل لنگ چندین ده بار تقویت شده و موجب به حرکت در آمدن موتور خودروی شما شود.

به دلیل اینکه این موتور الکتریکی بسیار پر مصرف بوده و در موقع کار نیاز به آمپر بسیار زیادی دارد دقت کرده باشید حین استارت زدن سیستم خودکار الکتریکی خودروی شما جریان برق به همه دیگر قسمت های خودروی شما را به کل قطع کرده و شدت جریان باتری را فقط در اختیار استارت و اجرای حساس دیگری نظیر ecu قرار می دهد تا آمپر کافی برای استارت ردن را داشته باشید.

استابلایزر باتری خودرو

استابلایزر باتری خودرو کمکی به استارت زدن قوی تر نمی کند.

با این مقدمه ی ساده به این مهم می رسیم که برق ذخیره شده در چهار خازن موجود در استابلایزر باتری خودرو در برابر آمپری که استارت خودروی شما در موقع کار بدن آن نیاز دارد به اندازی ناچیز می باشد که وجود و عدم وجود آن در شرایطی که باتری خود خودروی شما به درستی در خدمت خودروی شما نمی باشد عملا توفیری به حال شما نخواهد داشت.

تا به اینجای کار بر اساس موشکافی و بررسی دقیق مکانیسم کار استابلایزر باتری خودرو  و بر اساس تجربه ای که از خرید و استفاده از این وسیله داشته ام مزایایی که برای اثبات نیاز به شما به این وسیله بیان می شود را رد کردیم ولی بستن این وسیله بر روی خودرو سوای اینکه مزایای یاد شده را برای شما به ارمغان نمی آورد بلکه خود موجب تبعات منفی و عوارضی نیز هست.

معایب استفاده از استابلایزر باتری خودرو

زمانی که از این وسیله بر روی خودروی خود استفاده می کنید با توجه به اینکه این وسیله و خازن های تشکیل دهنده ی آن به صورت موازی با باتری خودروی شما قرار دارند خازن ها شارژ می شوند و توجه داشته باشید میزان الکتریسته ای که در خازن شارژ می شود برابر با نصف حاصل ضرب بار الکریکی در ولتاژ است و اگر چه این مقادیر در قیاس با آمپر بسیار بالای باتری خودروی شما قابل اغماض است ولی در هر بار شارژ و دشارژ این خازن ها مقادیری انرژی الکتریکی هدر می رود که البته مشکل اصلی کار با استابلایزر باتری خودرو این نیست!

نشتی خارن

معمولا در صورت نیاز از خازن ها در مدارات الکترونیکی استفاده می شود و قطعات الکترونیکی نیز طبیعتا ممکن است پس از مدتی معیوب شوند ولی زمانی که ما در خودروهای آفرودی نیازی موازی کردن خازن با باتری خودروی نداریم و این کار عملا کمکی به ما نمی کند با نصب استابلایزر باتری خودرو نه تنها فوایدی نمی بینیم بلکه پس از مدتی خازن های به کار رفته در استابلایزر باتری خودرو دچار نشتی می شوند و در این وضعیت خود این وسیله ای که با باتری خودرو موازی بسته اید چندین بار بدتر از نشتی برق که از اساسی ترین مشکلات برقی در خودروهای آفرودی است برق با ارزش خودروی شما را مصرف کرده و خصوصا در شرایطی که خودروی شما در طولانی مدت بلا استفاده رها می شود باتری خودروی شما را خالی می کند.

در این شرایط استابلایزر باتری خودرو نه تنها عصای دست شما نمی شود بلکه چوب لای چرخ شما خواهد بود. بد نیست بدانید که من خودم سر استفاده از استابلایزر باتری خودرو و درست به دلیل بروز همین مشکل در خازن های این وسیله، در طی مدت نه چندان مدیدی که خودر را بلااستفاده رها کرده بودم با خالی شدن صد در صد باتری خودروی مواجه شدم و صد البته باتری دیگر پس از شارژ نیز به حالت اول برنگشت و استابلایزر باتری خودرو نه تنها کمکی به من نکرد بلکه باعث خراب شدن و یا دست هم تسهیل در خراب شدن صد در صدی باتری خودروی من نیز گردید.

استابلایزر باتری خودرو در هر رنگی که بخواهید در بازار هستند و توفیری هم با هم ندارند و فقط به درد دور ریختن پول می خورد و بس. تنها قطعه ی به درد بخور به کار رفته در استابلایزر باتری خودرو ها همین ولتمتر دیجیتال باتری خودرو می باشد و بس که من خود پس از دور انداختن استابلایزر باتری خودرو این قطعه را از آن جدا کرده و برای مونیتورینگ ولتاژ خودرو از آن استفاده می کنم. کابل های به کار رفته در استابلایزر باتری خودرو اگرچه ظاهرا بسیار کارامد و قوی به نظر می رسند ولی از آلیاژ بسیار مزخرفی تهیه شده اند و در مدت زمان کوتاهی پس از به کار گرفته شدن در خودرو فرسوده شده و از بین خواهد رفت پس توصیه می کنم پس از دور ریختن استابلایزر باتری خودرو وسوسه نشوید و از کابل های آن برای سیم کشی خودرو بهره نبرید که ابدا کارایی لازم را ندارند.

توصیه به آفرود سواران و ماشین بازان

اولا هر چیزی که به عنوان تجهیزات و لوازم آفرود عرضه شد ارزش خریدن ندارد و پیش از خرید حتما در مورد وسیله ای که قرار است بخرید تحقیق بکنید. اولا ببینید این وسیله ای که به شما عرضه می شود واقعا کارایی دارد یا خیر!

امروزه تب فروش وسایل و تجهیزات آفرود در دنیا بالا گرفته است و کم هم نیستند افراد و تولید کننده هایی که ایده های خود را شتاب زده تولید و به بازار مصرف روانه می کنند بی آنکه در کارایی و در تبعات منفی آن تحقیقات و آزمایش های لازم انجام شده باشد و صد البته به دلیل اینکه تب آفرود امروزه در دنیا شدیدا بالا گرفته است مردم نیز می خرند و استفاده هم می کنند بی آنکه سودی به حال شان داشته باشید.

در ثانی هر وسیله ی آفرودی که به شما عرضه می شود ممکن است برای شما مورد نیاز نباشد. به طور مثال راهکار اساسی برای تثبیت ولتاژ خودرو و راهکار اصلی برای در اختیار داشتن برق قوی تر در خودروهای آفرود افزایش آمپراژ باتری است که صد البته برای تامین برق مورد نیاز به منظور شارژی این باتری نیاز به استفاده از دینام قوی تری نیز خواهید داشت و من دقیقا چنین کرده ام.

دینام فابریک ۵۵ آمپری خودرو را برداشته و جای آن دینام استوک آلمانی ۱۰۰ آمپری بر روی خودرو بسته و باتری ۹۵ آمپری نیز استفاده می کنم و با وجود روشن بودن چراغ های جلو و نه عدد پروژکتور بسیار قدرتمند پر مصرف و روشن بودن کولر کمترین افت ولتاژ و مشکلی را حس نمی کنم هر زمان هم که نیاز به استارت زدن باشد برق مورد نیاز برای استارت زدن را دارم. در این قسمت از صدرگشت در این مورد صحبت شده است.

تجربیات خود از خرید و مصرف تجهیزات آفرود و همچنین تجربیات خود در تقویت خودروهای آفرود و بهینه سازی خودروی برای مصارف آفرودی را در صدر گشت به اشتراک بگذارید تا دیگر دوستان نیز از تجربیات شما بهره مند شده و شما نیز از تجربیات دیگر دوستان بهره مند شوید. به این طریق دیگران راه بی حاصل رفته ای که یکی از دوستان رفته است را نخواهند رفت و تجربیات ما چراغ راهی خواهد بود برای دیگر دوستانی که در ابتدای مسیر هستند.