داشبورد خودرو را حرفه‌ای تمیز کنیم

داشبورد خودرو را حرفه‌ای تمیز کنیم : ظاهر بدنه اتومبیل شاید اولین چیزی باشد که نظر بینندگان را جلب کند، به همین دلیل خیلی وقت‌ها از داخل کابین خودرو صرف نظر می‌کنیم؛ ولی بهتر است بدانید شستشوی داخل کابین خودرو، ضمن اینکه به اتومبیل شما جلا و زیبایی بیشتر می‌بخشد،

 

باعث می‌شود باکتری‌های آلوده و ناقل بیماری از بین بروند و شما را از مریضی‌های مختلف مانند آسم دور نگه می‌دارد. داخل کابین خودرو از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده است که مهم‌ترین آن‌ها داشبورد خودرو است. در چند سال اخیر با گسترش امکانات و آپشن‌های خودرو‌ها، داشبورد‌های اتومبیل‌ها نیز دچار تغییراتی شده‌اند.

داشبورد خودرو را حرفه‌ای تمیز کنیم
داشبورد خودرو را حرفه‌ای تمیز کنیم

در بسیاری از داشبورد‌های خودروهای لوکس وارداتی، شما می‌توانید دکمه‌هایی را مشاهده کنید که هر کدام وظیفه به انجام رساندن عملی را دارند، همین موضوع باعث شده است شستشوی داشبورد‌ها امری تخصصی شود زیرا هیچ‌کس دوست ندارد بعد از این که زمان زیادی را برای صفرشویی خودرو صرف می‌کند، دکمه‌های داشبورد اتومبیل دیگر عمل نکنند و دچار هزینه‌های هنگفت برای تعمیرات قطعات و سیستم برق‌رسانی شود. در این مقاله قصد داریم روش تخصصی شستشوی داشبورد را توضیح دهیم، در عین حال شما می‌توانید از سرویس‌های تخصصی لوکاپرو در زمینه صفرشویی خودرو استفاده کنید؛ ناب کالا به عنوان تخصصی‌ترین مجموعه خدمات اتومبیل در ایران، برای اولین بار این امکان را برای صاحبان اتومبیل‌ها در نظر گرفته است که از خدمات این مجموعه در ضمینه صفرشویی و شستشوی اتومبیل به صورت تخصصی و در محل موردنظرشان بهره‌مند شوند.

داشبورد خودرو را حرفه‌ای تمیز کنیم
داشبورد خودرو را حرفه‌ای تمیز کنیم

گردگیری اولیه داشبورد خودرو

اولین مرحله برای اینکه بتوانید مانند حرفه‌ای‌ها داشبورد خودروتان را تمیز کنید، استفاده از گردگیر (داستر) و یا دستمال‌های ریز بافت برای از بین بردن گرد و خاک و همچنین ذرات ریز از روی قطعات داشبورد است. گرد و خاک و ذرات ریز در بین قطعات و شیار‌های داشبورد عامل بسیاری از بیماری‌های تنفسی در انسان است، به همین دلیل متخصصان لوکاپرو معتقدند گردگیری اولیه داشبورد خودرو، مهم‌ترین مرحله در شستشوی داشبورد اتومبیل‌ها است.

داشبورد خودرو را حرفه‌ای تمیز کنیم
داشبورد خودرو را حرفه‌ای تمیز کنیم

شستشوی داشبورد با استفاده از مواد شوینده تخصصی

پس از گردگیری نوبت به شستشوی داشبورد می‌رسد که اگر بخواهید این عمل را مانند حرفه‌ای ها انجام دهید بهتر است از شوینده‌های تخصصی داشبورد خودرو استفاده کنید. کارشناسان ناب کالا با بررسی آسیب‌های احتمالی وارد شده به داشبورد خودروها و همچنین زاویه تابش نور آفتاب در ایران، اقدام به واردات اسپری تمیز‌کننده داشبورد کرده‌اند که شما می‌توانید از طریق فروشگاه این تمیز‌کننده ها را خریداری کنید.

واکس داشبورد

مرحله آخر در عملیات شستشوی تخصصی داشبورد، واکس قطعات و اجزای داشبورد اتومبیل است. اگر واکس شما از نوع مایع است، بهتر است آن را بر روی قطعات داشبورد اسپری کنید و سپس با یک اسفنج یا دستمال نرم واکس بزنید و اگر از انواع دیگر است، مقداری از آن را بر روی یک دستمال و یا اسفنج نرم قرار بدهید و سپس به آرامی و در یک خط صاف فرضی، داشبورد را واکس بزنید.اگر بر روی قطعات داشبورد خودرو شما خط و خش وجود دارد، بهتر از واکس‌های قوی که با پولیش مایع ترکیب شده‌اند استفاده کنید.